O značce: Trek

Vše, co musíte vědět o značce kol Trek

Chcete kolo, které vás podrží, zvládne s vámi zdolat mraky kilometrů a bude radost na něm jezdit? Pak byste určitě měli mít v hledáčku horská i klasická jízdní kola značky Trek. Buďte si jistí, že s těmito koly nešlápnete vedle! Proč? Protože staví na osobních zkušenostech samotných bikerů, rodinných hodnotách a hlavně vysoké kvalitě provedení. Pojďme se teď kouknout kola Trek amerického výrobce strojů do terénu i města. 

trek-kola 

Jak to všechno začalo?

Všechno začalo jedním náročným cyklovýletem otce a syna a zmařenou investicí do prodejen cyklistického vybavení. Otec aktuálního ředitele firmy Trek totiž sice prodával slušná kola, ale v nabídce mu chybělo něco opravdu exkluzivního. A protože tato obyčejná americká rodina neměla ve zvyku zahálet, vznikly nad pár pivy a později ve stodole základy dnešní vysoce kvalitní značky horských i jízdních kol Trek. Ačkoliv na začátku jim k výrobě ocelových rámů pro kola stačila jen obyčejná stodola v americkém Wisconsinu, už brzy po startu se museli s výrobou přesunout do profesionální výrobní haly. A tak před téměř 40 lety mohli začít s výrobou prvních kompletních kol. Zákazníci brzy zjistili, že vlastnit kolo Trek opravdu stojí za to. A tak se značka postupně rozrůstala a vylepšovala. Nikdy však nezapomněli, na čem svoje impérium vybudovali a svých osvědčených hodnot se drží dodnes. Jen s tím, že každou sezónu chrlí inovaci za inovací.

horske-kolo-trek

Proč potřebujete horské kolo Trek?

Jeden ze zakladatelů firmy Trek byl nejen investorem, ale také tatínkem, který miloval jízdu na kole a chtěl tuhle vášeň předat i svým ratolestem. A jako zkušený cyklista Dick Burke moc dobře věděl, jak by takové kvalitní kolo mělo vypadat. Proto následoval svůj instinkt. Dnes by spousta zkušených cyklistů na jiné kolo než Trek nesedla, takže vize Dicka Burka vyšla nad očekávání. Navíc do té doby nebylo žádné kvalitní, téměř prémiové kolo vyrobeno přímo v USA. O důvod víc to změnit! V Treku výzvu přijali a společně se rozhodli změnit budoucnost cyklosportu. V tuhle chvíli už se dá rozhodně říct, že uspěli.  

jizdni-kolo-trek

Extrémně vysoká kvalita a prvotřídní materiál

Co přesně vlastně používají?

✅ OCLV Karbon

Trek pracuje s vlastní 25 lety ověřenou patentovanou technologií, díky které byli schopni vyvinout materiál, jako je OCLV karbon. Takový karbonový rám má mnohem nižší hmotnost, ale zůstává mu pevnost a tuhost, kterou prostě musíte mít, pokud chcete jet na výkonném stroji.

✅ Alpha Aluminium

Spousta cyklistů vyhledává samozřejmě i cenovou dostupnost. Tu Trek zajistí díky variantám kol s hliníkovým rámem z Alpha Aluminium materiálu, který dokáže konkurovat i karbonu. Hliníkové kolo Trek může být tak to jediné, které budete na sezonu potřebovat. Zrychlení a lehkost pro dokonalý zážitek z jízdy vám zůstane a klidně ho můžete vytáhnout i na štěrk, na soutěž nebo na vícedenní cyklovýlet. Je to univerzál, který zvládne prostě všechno.

✅ Aktivní brzdové čepy

Aktivní brzdové čepy jsou doslova revoluce, která dostala nejen kola Trek o mílové kroky dál. Trek přišel s patentovaným systémem Active Braking Pivot. Co to znamená prakticky pro jezdce? Žádné nechtěné smyky, 100% jistota i na sešlápnutých brzdách a zachování zadního odpružení i při brždění. 

Elektrokola Trek

✅ Trek Powerfly 5

Hledáte horské elektrokolo, na které se můžete spolehnout v každé situaci? Prvotřídní horské elektrokolo Trek Powerfly 5 budete zbožňovat díky praktické, vyjímatelné baterii, ale hlavně špičkovému motoru Bosch. Ten zaujme svou přirozeností při šlapání. Skoro ani nebudete vědět, že jedete na elektrokole. A přesto si budete užívat všechny jeho výhody. Je mimo jiné vybaveno i širokým rozsahem převodů, takže vždy najdete ten optimální. Výhodou je i funkce podpory při chůzi či chytrý systém eMTB. 

✅ Trek Powerfly 4

Dalším skvělým kolem z dílny značky Trek je elektrokolo Powerfly 4. Ačkoliv se jedná o horské kolo, perfektně vám poslouží i na rekreační jízdu, dojíždění do práce na kole či adrenalinovou jízdu na singletrailu. Prostě všestranné elektrické kolo s kvalitním motorem Bosch a vyjímatelnou baterií. Rozhodně ho doporučujeme všem, kteří to s elektrickými koly myslí vážně. 

✅ Rail 7

Horské elektrokolo, co vás podrží i při těch nejnáročnějších sjezdech i výšlapech. Motor Bosch vás vyveze i na ten nejprudší kopec. Speciální ovladač Purion vás podpoří, když kolo povedete vedle sebe. A chytrý režim eMTB bude automaticky přizpůsobovat energii dle terénu, ve kterém budete jezdit. I tohle elektrokolo má samozřejmě systém Active Braking Pivot, který jsme zmiňovali výše. Prostě parťák, který vás v tom nenechá, když už už dojdou síly.

Horská kola Trek

✅ Roscoe 6

Dobrá přilnavost, rychlá a jistá jízda. Přesně to zažijete s modelem Roscoe 6. Toto horské kolo je ideální, pokud chcete poznat dobrodružství a adrenalin horské cyklistiky. Výhodou je zejména teleskopické sedlo, které si snadno upravíte klidně během jízdy. O lepší zážitek na skocích se postará vzduchové odpružení SoloAir. Na rovinkách ale vidlici můžete klidně uzamknout a tím odpružení vypnout. Díky šikovně navrhnuté geometrii budete mít dobrou kontrolu nad kolem i v obtížném terénu. Právě proto se perfektně hodí i pro začínající cyklisty.  

 ✅ X-Caliber 9

X-Caliber 9 je nadupaný stroj vybavený ihned se postavit na startovní čáru. Je to ideální kolo pro ty, kdo se závoděním začínají a myslí to vážně. I přes cenovou dostupnost je totiž toto XC kolo vybaveno špičkovými díly. Určitě nesmíme zapomenout zmínit hydraulické brzdy, lehounký hliníkový rám i velkou výdrž. Pokud byste se navíc rozhodli přejít na plně závodní kola, rám X-Calibru je kompatibilní s dalšími díly špičkové kvality.

 ✅ Marlin 8

Nesmíme zapomenout ani na náš nejoblíbenější model. A to hlavně díky všestrannosti. Skvěle si na něm zajezdíte nejen v terénu, ale při dojíždění za prací (či zábavou). Stačí využít úchyty na zadní nosič a jet. Za skvělou cenu získáte s modelem Marlin 8 skvěle odpružené, zábavné kolo, které toho může hodně nabídnout. Díky systému odpružení Solo Air vidlice RockShox si sami nastavíte kolo na svou hmotnost a navíc se díky prohnuté horní rámové trubce hodí pro menší i vyšší jezdce, vypadá opravdu skvěle a i přes příznivou cenu je vybaveno prvky, které se využívají spíš na dražší kola. Zkrátka, za málo peněz opravdu hodně pojezdu a muziky.